ארגונים שותפים העוסקים בסיום החיים

עברית

האגודה לזכויות החולה — מסייעת לחולים ובני משפחה לממש את זכויותיהם בקבלת השירות מקופות חולים, בתי חולים וגורמים רפואיים נוספים.

סדנה למיומנות תקשורת בנושא התמודדות עם סוף חיים, של מסר, המרכז הארצי לסימולציה רפואית. סדנה המיועדת לאנשי רפואה וסיעוד ומטרתה רכישת מיומנויות תקשורת עם חולים ועם משפחותיהם בשיח על סוף החיים.

קופות החולים:

  • שירותי בריאות כללית
  • מכבי שירותי בריאות
  • קופת חולים מאוחדת
  • לאומית שירותי בריאות

טיפול פליאטיבי

תמיכה – האגודה הישראלית לטיפול תומך  — עמותה העוסקת בטיפול פליאטיבי – גישה טיפולית המשפרת את איכות החיים של חולים ובני משפחותיהם הניצבים מול מחלה מאיימת חיים בכל שלביה.

ההסתדרות הרפואית בישראל, האיגוד לרפואה הפליאטיבית בישראל

צבר רפואה – הוספיס בית וטיפול פליאטיבי

שרן – הוספיס בית

תמיכה נפשית ורוחנית

גישה לחיים –  ארגון שלא למטרות רווח, שמשימתה  להעצים את התקווה, ואת תחושת המשמעות ולשפר את איכות חייהם של חולים וקשישים, לאורך כל שלבי המחלה, ההזדקנות וסוף החיים.

עמותת 'שותפים למסע' – מציעים תמיכה אישית וקבוצתית לנמצאים במשבר או בהתמודדות מאתגרת. דרך תרגול בודהיסטית, המתבססת על עקרונות תיאורטיים בשילוב עם תרגול המדיטציה.

העמותה לליווי רוחני

מועצת הרבנים החילוניים בישראל

צהר עד מאה ועשרים – ייעוץ הלכתי-אתי לחולה ולבני המשפחה.

אנגלית

הפדרציה העולמית של הזכות למות בכבוד (World Federation of Right to Die Societies)   —  מקורות וחדשות, עמותות בעולם, תשובות לשאלות נפוצות וקבוצות דיון בנושא המוות בכבוד.

ERGO  —  מרכז למחקר והנחייה בנושא אותנזיה. באתר חנות ספרים, מרכז מידע ובו ספרייה מקוונת, מאמרים נבחרים על המתות חסד מאת דרק המפרי מחבר הספר “פיינל אקזיט”, רשימות דיוור אלקטרוניות, חדשות מארה”ב ומהעולם בנושא הזכות למות בכבוד, ועוד.

Compassion & Choices   —  מידע רב בנושא הזכות למות בכבוד – חוקים ומאבקים משפטיים. אפשר לקנות חוברות, ספרים, קלטות וידאו ואפילו מדבקות בנושא. אפשר להירשם ולקבל מידעון בדוא”ל.

Death with Dignity National Center  — חדשות מהעולם, מידע משפטי על חקיקה בארה”ב ובעולם.